Ogłoszenie dodał: kitber@gmail.com
Opublikowano: 20 czerwca 2024 (4 tygodnie temu)
2 500,00zł

CZ P-10F to pełnowymiarowy nowoczesny, samopowtarzalny pistolet stworzony przez znanego czeskiego producenta Ceska Zbrojovka. Po sukcesie modelu CZ P-10C, czyli kompaktu, czeski producent wprowadził kolejną nowość, tym razem w wersji Full Size. Nie sposób nie ulec wrażeniu nawiązaniu do CZ P-09 (wymiarami i pojemnością magazynka). Nawiązanie na pewno zamierzone i jak najbardziej trafione, ze względu na doskonałe opinie CZ P-09.

Pistolet okrzyknięto „Glock killerem” i choć nie wyeliminował on z rynku Glocka ;-) to zyskał uznanie strzelców na całym świecie, szczególnie w USA. Jest to uznanie w pełni uzasadnione: świetny chwyt z agresywną teksturą, rewelacyjny spust prosto z pudełka oraz doskonałe stalowe przyrządy celownicze, górują nad Glockiem o lata świetlne (jeśli chodzi o sprzęt fabryczny z pudełka). I pomimo, że wygląd jest kwestią gustu, to Czesi kolejny raz udowodnili, że potrafią trafić w gusta klienta, przygotowują produkt nie tylko bardzo ładny, ale i świetnie wykonany, ergonomiczny i funkcjonalny. Pełnowymiarowy model pistoletu CZ P-10F to idealny wybór dla strzelców, którzy preferują najlepszy możliwy chwyt, maksymalną pojemność magazynka i długą lufę.

Specyfikacja:

– kaliber: 9×19 mm

– długość lufy: 114 mm / 4,5 cala

– długość: 203 mm

– wysokość: 150 mm

– szerokość: 32 mm

– pojemność magazynka: 19 naboi

– waga z pustym magazynkiem: 810 g

– przyrządy: stalowe, luminescencyjne

– mechanizm spustowy: bijnikowy DA

– szkielet: polimer wzmocniony włóknem szklanym

– opór spustu: 25 N

– droga spustu: 9 mm

– reset spustu: 4 mm

Pistolet „wypluł” maksymalnie 2 paczki po 50 „pestek” i lufa jest dopiero przetarta…

Zachęcam do kupna, bo to naprawdę bardzo dobry egzemplarz, który jednak ze względu na wielkość nie pasuje do moich małych dłoni…